WFO 2025/2026

Zapraszamy do dyskusji na temat “Po co nam szkoła?”
Forum 18 czerwca 2026

WFO 2025/2026

Drogi ku mądrej edukacji

Z satysfakcją informujemy o powrocie do spotkań Warszawskiego Forum Oświatowego. W tym roku szkolnym, w kontekście planowanej reformy edukacji, organizujemy cykl debat pod hasłem „Drogi ku mądrej edukacji”. Zapraszamy na nie nauczycieli, dyrektorów szkół, naukowców, samorządowców oświatowych i inne osoby, które gotowe są dzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami oraz promować twórcze rozwiązania w obszarze szeroko pojętej edukacji.

Warszawskie Forum Oświatowe to przestrzeń dialogu, refleksji i współpracy wokół edukacji. Tworzymy miejsce, w którym spotykają się osoby pracujące w oświacie, eksperci, praktycy i wszyscy, którym zależy na jakości edukacji i odpowiedzialnym rozwoju Warszawy.

Nasze cele:

  1. Opiniotwórczość w debacie publicznej.
  2. Integracja środowiska edukacyjnego.
  3. Formułowanie długofalowych rekomendacji.
Więcej o Forum →

Dla kogo?

Forum tworzy otwartą przestrzeń do debaty skupiając:

  • nauczycieli i dyrektorów szkół,
  • edukatorów i ekspertów,
  • przedstawicieli organizacji społecznych,
  • osoby zaangażowane w rozwój edukacji i polityki oświatowej.

Po co nam szkoła? | 18 czerwca 2026

Warszawskie Forum Oświatowe zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu debat „Drogi ku mądrej edukacji”, organizowanego w 2026 roku. Najbliższa debata pt. „Po co nam szkoła?” odbędzie się w kontekście planowanej reformy edukacji oraz 35-lecia działalności Warszawskiego Forum Oświatowego. Spotkanie będzie okazją do wspólnej refleksji nad rolą szkoły w społeczeństwie, funkcjach szkoły, teraz i w przewidywalnej przyszłości.

Data: czwartek, 18 czerwca 2026 r.
Godzina: 16.00–19.30
Miejsce: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Warszawa, ul. Jezuicka 4 (Stare Miasto)

Program

  • 16:00–17:00 Rejestracja Uczestników, kawa, herbata, rozmowy kuluarowe pod hasłem „Miło być razem”;
  • 17:00–17:05 Powitanie Gości Dyrektor SCEK, Wojciech Feliksiak i przewodnicząca Rady Programowej WFO, Małgorzata Żuber-Zielicz;
  • 17:05–17:10 Dlaczego chcemy rozmawiamy o tym po co nam szkoła?;
  • 17:10–17:30 Wyniki pilotażowych badań ankietowych przeprowadzone we współpracy Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu z Fundacją Punkt Wiedzy „Po co nam szkoła z punktu widzenia różnych interesariuszy”;
  • 17:35–18:45 Dyskusja – moderowana przez Radę Programową WFO;
  • 18:45–19:00 Plany i zamierzenia. Zgłaszanie wniosków i rekomendacji do pracy i tematyki forum na II półrocze;
  • 19:00–19:30 Kawa, herbata, kuluary.

Zaproszenie do dyskusji

Do dyskusji zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół, naukowców, samorządowców oświatowych i inne osoby, które gotowe są dzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami oraz promować twórcze rozwiązania w obszarze szeroko pojętej edukacji.

Potwierdzenie obecności:
Będziemy wdzięczni za potwierdzenie obecności do 15 czerwca poprzez ankietę „Deklaracja udziału”: KLIKNIJ W LINK lub
e-mail: mzzielicz@gmail.com
SMS: 509 830 267

Organizacja

Organizatorem działań Warszawskiego Forum Oświatowego jest Fundacja Punkt Wiedzy, która zapewnia zaplecze organizacyjne i formalne dla inicjatyw Forum.

Organizację debat i spotkań WFO wspierają Partnerzy.

Fundacja Punkt Wiedzy